Portal Poniedziałek - 5 grudnia 2022 Kryspiny, Norberta, Sabiny     
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2022-11-24 Centrum Życia i Rodziny zaprasza na konferencję ,,W obronie Obrońcy" - odpowiedzi na medialne ataki na św. Jana Pawła II

29 listopada w Warszawie odbędzie się konferencja „W obronie Obrońcy”, poświęcona nauczaniu papieża Jana Pawła II oraz serii perfidnych ataków, które obserwujemy w ostatnich tygodniach – informuje Centrum Życia i Rodziny. W konferencji udział wezmą m.in. były ambasador Polski przy Stolicy Apostolskiej, Janusz Kotański oraz etyk ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr.


Organizatorzy wydarzenia wskazują na potrzebę reakcji i odparcia niesprawiedliwych i niemerytorycznych ataków na św. Jana Pawła II, a także jego nauczanie. Podkreślają również, że wraz z postępującą laicyzacją coraz częściej mamy do czynienia z aktami publicznej apostazji. Jednocześnie z drugiej strony kontestuje się nauczanie Papieża Rodziny i oskarża św. Jana Pawła II, aby zdezawuować nie tylko jego postać, ale także dziedzictwo.„Cel tej agresji wydaje się jasny: poprzez zniszczenie autorytetu świętego Polaka próbuje się również zdyskredytować jego nauczanie o małżeństwie, rodzinie czy świętości życia i uderzyć w cały Kościół. Walka z tymi najważniejszymi wartościami to w rzeczywistości walka »cywilizacji śmierci« z »cywilizacją życia« i próba zaprowadzenia nowego porządku, w którym te fundamenty życia społecznego odejdą w niepamięć” – czytamy na [stronie internetowej] poświęconej konferencji.Plan konferencji:


16.30 – powitanie uczestników.


16.40 – Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny: „Na celowniku czerwonych kamer. Medialne ataki na św. Jana Pawła II”.


17.25 – Janusz Kotański, były Ambasador Polski przy Stolicy Apostolskiej: „Dziedzictwo św. Jana Pawła II w oczach świata”.


18.10 – przerwa kawowa.


18.25 – ks. prof. Paweł Bortkiewicz, publicysta i wykładowca akademicki: „Obrońca życia i rodziny na międzynarodowych areopagach”.


19.10 – red. Paweł Chmielewski, publicysta PCh24.pl oraz „Do Rzeczy”: „Śmierć Akademii Życia. Niszczenie dziedzictwa pro-life i pro-family”.


19.55 – dyskusja.


20.10 – zakończenie.


Wstęp na konferencję jest wolny. W przypadku chęci wzięcia w niej udziału w formule online, konieczne jest dokonanie zapisu [tutaj].


Poprzez formularz będzie można otrzymać link do transmisji wideo.


Konferencja „W obronie Obrońcy” odbędzie się 29 listopada o godz. 16.30 w Centrum Kształcenia Młodzieży „Kuźnia”, przy ulicy Stawki 4B w Warszawie. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Życia i Rodziny.


CŻiR/radiomaryja.pl


Żródło: radiomaryja.pl,


Drogi Czytelniku naszego portalu,

każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.

Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy Cię o Twoje wsparcie

Redakcja portalu radiomaryja.pl


 

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom