Portal Poniedziałek - 5 grudnia 2022 Kryspiny, Norberta, Sabiny     
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2022-11-24 Trwa ,,Czerwony tydzień" poświęcony prześladowaniu chrześcijan

Trwa kolejna edycja międzynarodowej kampanii Red Week. Jej celem jest zwrócenie uwagi na wolność religijną i prześladowania chrześcijan. W ramach akcji kościoły i budynki na całym świecie są podświetlane na czerwono. Ma to przypominać o trudnej sytuacji wyznawców Chrystusa i braku wolności religijnej w wielu krajach świata.


W Red Week włączyła się m.in. Jasna Góra. W poniedziałek wieża klasztoru została podświetlona na czerwono. 


W duchowej stolicy Polski zaprezentowano także raport „Prześladowani i Zapomniani?” opisujący sytuację chrześcijan na świecie. 


Z dokumentu wynika, że w ostatnich 2 latach liczba państw, w których dochodzi do prześladowań za wiarę, wzrosła ze 145 do 153. Prześladowania nasiliły się w 75 proc. badanych krajach, m.in. za sprawą dżihadystów. Rekordowo wysoką liczbą zabitych chrześcijan odnotowano w Nigerii – wskazał ks. Paweł Antosiak z polskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.Szacuje się, że w ciągu ostatniego roku ponad 7 tys. chrześcijan w Nigerii zostało zamordowanych ze względu na wyznawaną wiarę. Ponad 2 miliony chrześcijan zostało zmuszonych do tego, żeby opuścić swoje domy i uciekać z nich. Kolejnym takim kierunkiem prześladowania chrześcijan są wszelkiego rodzaju autorytaryzmy państwowe: Chiny czy Korea Północna i nacjonalizm religijny, np. Indie i Sri Lanka, które są motorem pogłębiającego się ucisku rosnącej liczby brutalnych ataków w Azji – wyjaśnił.Kampania zwracająca uwagę na prześladowania chrześcijan w wymiarze światowym zakończy się dzisiaj. W Polsce potrwa do piątku. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl,


Drogi Czytelniku naszego portalu,

każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.

Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy Cię o Twoje wsparcie

Redakcja portalu radiomaryja.pl


 

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom