Portal Poniedziałek - 5 grudnia 2022 Kryspiny, Norberta, Sabiny     
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2022-11-24 Uwaga na oszustów!

Policja przestrzega przed phishingiem. Oszuści wciąż znajdują naiwnych, wysyłając smsy z podejrzaną treścią. Policjanci przypominają – uważajmy na nasze dane poufne. Dokładnie czytajmy wiadomości i nie reagujmy na te, które zawierają w treści podejrzane linki.


Urząd Komunikacji Elektronicznej przygotował materiał ostrzegający przed phisingiem. To ostatnio najbardziej popularna metoda stosowana przez oszustów.– To próba wyłudzenia od nas naszych wrażliwych danych, zwłaszcza tych potrzebnych do zalogowania do bankowości internetowej – mówił Maciej Święcichowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.Oszuści podszywają się pod pracowników różnych instytucji. Wysyłają maile i smsy. W treści może być na przykład informacja: „Musisz dopłacić 61 groszy kurierowi za przesyłkę”. Podany jest też link prowadzący do strony internetowej.– Najlepszym sposobem, który możemy zastosować, żeby uchronić się przed tego typu oszustwami, to po prostu nie wchodzić, nie klikać w żadne podejrzane linki, nawet jeśli są one w smsach czy w mailach rzekomo pochodzących od instytucji – dodał Maciej Święcichowski.Ostatnio na policję w Słupcy zgłosiła się kobieta, która została oszukana podczas zakupu węgla przez internet. Poszkodowana wpłaciła zaliczkę za węgiel i jego dostarczenie.– Niestety, kiedy po kilku dniach zorientowała się, że nie może nawiązać kontaktu z potencjalnym sprzedawcą, zaczęła szukać jeszcze raz tego ogłoszenia. Okazało się, iż zniknęło zupełnie z sieci. Nie mogła się do niego ani dodzwonić, ani nawiązać kontaktu przez komunikatory – powiedziała Marlena Kukawka z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy.Policjanci przypomnieli, aby o każdej próbie oszustwa – nawet tej nieudanej – informować odpowiednie służby.


TV Trwam News


 


Żródło: radiomaryja.pl,


Drogi Czytelniku naszego portalu,

każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.

Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy Cię o Twoje wsparcie

Redakcja portalu radiomaryja.pl


 

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom